Festiwalowe Kolędowanie

Blisko 60 wykonawców z całej Polski wystąpiło na scenie w sali św. Bonawentury w Niepokalanowie podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. To już 18 edycja tej jedynej w swoim rodzaju imprezy zorganizowanej przez Teresiński Ośrodek Kultury przy współudziale Klasztor oo. Franciszkanów w Niepokalanowie. W tym roku Festiwal trwał od 26 do 28 stycznia.

Poziom poszczególnych prezentacji był na tyle wysoki, że komisja konkursowa w skład, której weszli: Magda Ptaszyńska, Krystyna Majksner-Krzywicka, Wiktor Tatarek i Janusz Frychel miała niezwykle trudne zadanie, by wybrać najlepszych. W efekcie przyznano pięć nagród głównych i dwanaście wyróżnień. Bardzo miło nam poinformować, iż wśród tej drugiej grupy znalazła się m.in. Zuzanna Gołąb, mieszkanka naszej gminy, która kolędę zaśpiewała w towarzystwie chórku w składzie: Katarzyna Bednarek, Dorota Zdanowska i Agata Dudkowska. Gratulujemy!

Nagrody laureatom podczas festiwalowej gali wręczali m.in. Marek Olechowski, wójt gminy Teresin i o. Grzegorz Szymanik, gwardian Niepokalanowa. Imprezę poprowadziła Joanna Cieśniewska.

 Marcin Odolczyk

Wielkość czcionki
Kontrast