Od stycznia 2018r kontynuacja szczepień

Jak informuje Marek Olechowski, wójt gminy Teresin, od stycznia przyszłego roku rozpocznie się kolejna edycja programu gminnego dotyczącego realizacji szczepień przeciw rakowi szyjki macicy (HPV).  Cyklem szczepionek objęte zostaną tym razem młode mieszkanki gminy Teresin, które urodziły się w roku 2004. Szczepienia są bezpłatne, bo całkowity ich koszt na jedną osobę tj. 510 zł, pokrywa gminny budżet. Podobnie jak w ubiegłorocznych programach, cykl składa się z trzech dawek szczepionki w przedziale czasowym 6-ciu miesięcznym.

Już dziś serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w programie. Będzie to nie tylko działanie profilaktyczne, ale również doskonała inwestycja w zdrowie – mówi wójt Olechowski. Pełna profilaktyka raka szyjki macicy powinna opierać się na 3 filarach: edukacji, szczepieniach i badaniach cytologicznych.

Rodzice i opiekunowie prawni dziewczynek już w styczniu zaproszeni zostaną na spotkania edukacyjno – informacyjne z lekarzem z Kliniki Ginekologii Operacyjnej i Ginekologii Onkologicznej i CZMP w Łodzi. W ich trakcie  będzie można uzyskać informacje na temat profilaktyki zakażeń wirusem HPV oraz samej szczepionki, będzie to również doskonała okazja do tego, aby zachęcić matki do wizyty u ginekologa i zrobienia cytologii – mówi koordynatorka akcji Izabela Andryszczyk z Urzędu Gminy Teresin.

 

Marcin Odolczyk

Wielkość czcionki
Kontrast