Dookoła Mazowsza w Teresinie

Już po raz drugi Gmina Teresin była gospodarzem jednego z etapów Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza, prestiżowej międzynarodowej imprezy sportowej, jaką pozazdrościć może nam wiele samorządów. Na starcie I etapu stanęło blisko 150 kolarzy z 25 grup. Mieli to pokonania 8 pętli, łącznie 168 km po trasie Teresin – Gaj – Dębówka – Budki Piaseckie – Mikołajew – Kawęczyn – Szymanów – Teresin. Start i meta znajdowały się na Alei XX-lecia tuż przy stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, na obiekcie którego odbyła się prezentacja wszystkich ekip, a potem uroczyste zakończenie etapu z wręczeniem nagród.

Zwycięzcą etapu w Teresinie został Alois Kankovsky (Elkov – Author). Czeski sprinter pokonał na finiszu Grzegorza Stępniaka (Wibatech 7R Fuji) i Eryka Latonia (Team Hurom).

Kankovsky objął również prowadzenie w wyścigu. Wyścig posiada klasę ME 2.2. Jego zakończenie odbędzie się 29 lipca w Kozienicach.

Warto dodać, że przy okazji ceremonii wręczania nagród dla najlepszych kolarzy I etapu WDM, wójt gminy Marek Olechowski decyzją prezesa Polskiego Związku Kolarskiego Dariusza Banaszka otrzymał Odznaczenie Za Zasługi Dla Kolarstwa Polskiego. Brawo!

Szczegółowe wyniki z poszczególnych etapów i klasyfikacja końcowa na portalu internetowym http://mazovia-team.pl/dookolamazowsza/