Za nami rodzinny piknik

Tegoroczna edycja pikniku “Rodzina Razem” ponownie zgromadziła tłumy mieszkańców gminy Teresin. Choć integralną cześć gości stanowili najmłodsi – piknik nawiązywał też do obchodów Dnia Dziecka – to na terenie po byłej szkole podstawowej nie zabrakło osób niemal w każdym wieku. O to przecież chodziło, by impreza – jak sama jej nazwa wskazuje – skupiała całe rodziny. Choć niedzielna aura w dniu 4 czerwca nie była aż nadto przychylna i co i rusz niebo serowało uczestnikom lekki prysznic, to szalonej zabawy i atrakcji było aż nadto. Na estradzie swój program artystyczny prezentowały dzieci i młodzież z Teresińskiego Ośrodka Kultury. Byli też animatorzy, którzy “zabrali” dzieci w krainę piratów mórz i oceanów.
Ogromną uwagę, szczególnie chłopców, przyciągną występ gościa specjalnego – Adriana Duszaka, międzynarodowego mistrza Niemiec we Freestyle Football. Jego pokazy i warsztaty sztuczek piłkarskich spotkały się z ogromnymi brawami. Na dzieci czekały stoiska z darmowymi lodami, goframi i cukrową watą, karuzele i dmuchańce czy wodne kule. Wójt gminy Marek Olechowski częstował przygotowanymi słodkościami i gadżetami. Swoje umiejętności demonstrowali też strażacy i policjanci. Nie zabrakło licznych konkursów z nagrodami. Z kolei rodzice dzieci mieli okazję do bezpłatnych badań na spirometrię i osteoporozę. Tego dnia miała też miejsce oficjalna inauguracja społecznej akcji gminy Teresin zatytułowanej “Koperta życia”.
Ponadto swoje umiejętności i sprzęt pokazywali dzieciom strażacy i policjanci. Miłośnicy rywalizacji sportowej zaś, mogli wziąć udział w meczu piłkarskim dzieci kontra rodzice lub obejrzeć zmagania w unihokeja pomiędzy samorządowcami a uczniami teresińskiego gimnazjum. Tradycyjnie każdy znalazł tu coś dla siebie.

Marcin Odolczyk

Wielkość czcionki
Kontrast