Mistrzowski tenis naszych samorządowców

TENIS. Weekend 1-3 grudnia br. upłynął pod znakiem krajowej rywalizacji samorządowców. Na kortach KampinoSport w Babicach Starych rozegrano siódmą edycję Halowych Mistrzostw Polski Samorządowców w tenisie, turnieju którego organizatorem jest m.in. Gmina Teresin. Nasz reprezentant – radny gminny Hubert Konecki – tradycyjnie Mistrzostwa zakończył medalowo.

Złoto wywalczył w grze podwójnej grając w parze ze Sławomirem Dorywalskim (UM Sochaczew), w singlu U45 stanął na trzecim stopniu podium. Z kolei Sławomir Dorywalski zdobył mistrzowski tytuł w grze pojedynczej w kategorii 45+.

Nasza złota Para Konecki / Dorywalski wygrała wszystkie swoje pojedynki, w grze finałowej triumfując nad parą Łukasz Judek (UM Poznań)/Jędrzej Solarski (UM Poznań) 6-3, 7-5. Dla Huberta Koneckiego to już kolejny medal w tej imprezie na przestrzeni ostatnich lat. Do tej pory radny Teresina stawał na podium debla grając wspólnie z wójtem Markiem Olechowskim, którego w tym roku z gry wyeliminowała kontuzja. Jednak wójt doskonale spisał się w roli gospodarza turnieju.

Organizatorami HMPS 2017 były: Gmina Teresin, Powiat Warszawski-Zachodni oraz Gmina Babice Stare. Do rywalizacji przystąpili samorządowcy z różnych zakątków kraju m.in. z Poznania, Łodzi, Warszawy, Świdnika, Konina, Ryk, Łukowa, Złotowa, Redy, Gorzowa Wielkopolskiego.

Trzeba przyznać, że organizacja turnieju tradycyjnie już stała na bardzo wysokim poziomie, co podkreślali sami uczestnicy.

Niespodzianką dla wszystkich było pojawienie się na ceremonii wręczania medali znakomitego tenisisty w grze deblowej Mariusza Fyrstenberga, finalisty turnieju wielkoszlemowego US OPEN 2011 oraz 15-krotnego zwycięzcy turniejów ATP w parze z Marcinem Matkowskim.