Top Top

AKTUALNOŚCI 

To był udany kiermasz w Serokach


Kiermasz w Serokach

Tłumy mieszkańców gminy Teresin jak i z całego niemal powiatu przybyły w niedzielę 9 kwietnia br. do „Chabrowego Dworku” w Serokach. Powodem był dwunasta już edycja jednej z największych imprez wystawienniczo-promocyjnych „Wielkanoc na Mazowszu”. Przedsięwzięcie wspólnie organizowane przez hotel państwa Haber i Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Tutejszy kiermasz wielkanocny to nie tylko prezentacja świątecznych dekoracji, własnoręcznie wykonanych wyrobów i wielkanocnych potraw, to także kultywowanie regionalnej mazowieckiej tradycji.
Ponad 50 wystawców z terenu powiatu sochaczewskiego i nie tylko zaprezentowało ręcznie wykonane wyroby, a wśród nich były m.in. ozdoby i stroiki świąteczne, pisanki, baranki, serwety oraz inne wyroby, jak choćby biżuteria, maskotki, miody, regionalne wędliny, konfitury czy soki. Nie mogło też zabraknąć prezentacji stołu świątecznego zastawionego tradycyjnymi potrawami regionalnymi oraz możliwości ich degustacji.
Tradycyjnie po godzinie 1300 palemki, koszyczki i całe stoiska poświęcił proboszcz parafii w Niepokalanowie o. Andrzej Sąsiadek. Głos też zabrała też Jolanta Gonta, starosta sochaczewska, dziękując wystawcom, jak i zwiedzającym za przybycie oraz składając życzenia wielkanocne wszystkim uczestnikom kiermaszu.
Wśród przybyłych do „Chabrowego Dworku” w Niedzielę Palmową byli też m.in. Tadeusz Głuchowski, wicestarosta, Anna Ulicka, członek Zarządu Powiatu, Marek Olechowski, wójt gminy Teresin oraz jego zastępca Marek Jaworski, Bogdan Linard, przewodniczący Rady Gminy Teresin, a także Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa i Sylwester Kaczmarek, przewodniczący Rady Miejskiej. Byli też samorządowcy, radni, ks. Andrzej Kita, nie mogło zabraknąć gospodarzy Chabrowego Dworku – Marii i Jerzego Haber oraz ich synów Jacka i Michała.
Sponsorami imprezy byli - Bank Spółdzielczy w Teresinie oraz sklep Granit z Sochaczewa.
Marcin Odolczyk

Kiermasz w Serokach Kiermasz w Serokach Kiermasz w Serokach
Kiermasz w Serokach Kiermasz w Serokach Kiermasz w Serokach