Top Top

AKTUALNOŚCI 

Gala Sportu Gminy Teresin


Gala Sportu w Teresinie

Takiej uroczystości jeszcze w Teresinie nie było. Po raz pierwszy miała tu miejsce Gala Sportu Gminy Teresin. Pomysł jej organizacji to "strzał w dziesiątkę"! Piątkowy wieczór 10 lutego w "Kuźni Napoleońskiej" przypominał naprawdę najlepsze sportowe ceremonie, podczas których królują najlepsi sportowcy i najlepsi trenerzy.
Kiedy na początku tego roku, 3 stycznia odbyły się pierwsze obrady kapituły, jej członkowie omawiali zgłoszenia i kandydatury do tytułów w poszczególnych kategoriach. Rozmowy były długie, bo i sportowców z sukcesami w gminie Teresinie nie brakuje. To właśnie oni dostarczają nam wielu emocji, sięgają po laury na imprezach krajowych, europejskich i światowych. Gala była pomysłem i okazją na to, by jeszcze raz ich wyróżnić i sposób szczególny podziękować. Tego dnia do Paprotni przybyli m.in. wójt Marek Olechowski, samorządowcy gminy Teresin, przedstawiciele instytucji wspierających kluby, dyrektorzy szkół oraz jednostek organizacyjnych gminy, a przede wszystkim trenerzy i zawodnicy.
W skład kapituły weszli byli sportowcy, którzy niejednokrotnie zdobywali mistrzowskie tytuły i stawali na najwyższym stopniu podium. Obradom przewodniczyła Justyna Kamińska utytułowana zapaśniczka. Razem z nią w Kapitule zasiedli Hubert Konecki, Mariusz Zaborowski, Andrzej Andryszczyk, Krzysztof Walencik, Katarzyna Klata, Bogusław Cierech, Ryszard Niedzwiedzki, Artur Albinowski. Podczas swoich obrad Kapituła zadecydowała o wyborze zwycięzców w sześciu kategoriach - Najlepszy Sportowiec Gminy Teresin, Trener Roku, Młody Talent, Najlepsza Drużyna Roku, Wydarzenie Sportowe oraz Kategoria Sport Szkolny.
Czas więc poznać laureatów pierwszej edycji teresińskiej gali. Chyba nikogo nie zaskoczył fakt, że za najlepszego sportowca gminy Teresin w roku 2016 zgodnie uznano zapaśnika Kamila Rybickiego. Mistrzostwo Polski Juniorów, Międzynarodowe Mistrzostwo Polski Juniorów czy siódme miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w zapasach w stylu wolnym to tylko skromna część jego ubiegłorocznych fantastycznych osiągnięć. Gratulujemy! Zresztą zapaśnicy zupełnie zdominowali pierwszą dziesiątkę tej kategorii, która wygląda następująco: 2. Wiktor Szmulaj (zapasy), 3. Hubert Antolak (zapasy), 4. Adrian Wagner (zapasy), 5. Michał Chojnacki (łucznictwo), 6. Michał Pawłowski (LA), 7. Marta Mechocka (zapasy), 8. Dominik Lubelski (zapasy), 9. Kamil Banaszek (zapasy), 10. Michał Szymański (zapasy).
W kategorii Najlepsza Drużyna Roku główne trofeum przypadło łuczniczej ekipie LKS Mazowsze Teresin w składzie: Natalia Skrok, Marta Narloch, Dominika Gajda i Joanna Świerzewska. To brązowe medalistki Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych, jakie rozegrane zostały na torach łuczniczych w Zgierzu. Na drugim miejscu uplasowały się drugoligowe piłkarki nożne KS Teresin, a na trzecim zespół tenisa stołowego ULKS Tęcza Budki Piaseckie w składzie Mateusz Selerski, Damian Selerski, Kamil Łażewski, Piotr Sękala i Grzegorz Piórkowski. Specjalne wyróżnienie kapituła przyznała młodej drużynie piłkarzy rocznika 2005 KS Teresin.
Za Wydarzenie Sportowe Roku 2016 bezapelacyjnie uznano Mistrzostwa Polski Juniorów w Zapasach, a dalej Mistrzostwa Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym oraz Mistrzostwa Mazowsza Dzieci w Lekkiej Atletyce.
Wiele emocji przyniosło również ogłoszenie wyników w kategorii Młody Talent Roku. Z podziałem na dane dyscypliny nagrody odebrali: Julia Zawadzka i Fabian Niedźwiedzki (zapasy LKS Mazowsze Teresin), Patrycja Jackiewicz i Norbert Bajurski (LA UKS Filipides Teresin), Jan Wyrzykowski (tenis ziemny UKS Smecz Teresin), Gracjan Brejnak (tenis stołowy ULKS Tęcza Budki Piaseckie), Karol Gadziała (piłka nożna KS Teresin) oraz Dominika Gajda (łucznictwo LKS Mazowsze Teresin).
Trzeba na pewno pamiętać, że żaden nagrodzony sportowiec nie doszedłby do sukcesów, gdyby nie ktoś, kto odpowiednio pokieruje jego ścieżką kariery, podpowie, nauczy i wesprze. Takim kimś bez wątpienia jest trener. Za każdym zawodnikiem stoi szkoleniowiec, a za każdym szkoleniowcem zawodnik. To para w sporcie nierozłączna, skazana na siebie i jeśli marząca o medalach, to potrafiąca skutecznie współpracować nawet mimo trudności. Kapituła doceniając pracę szkoleniową, postanowiła wybrać także Trenera Roku. Został nim Artur Albinowski. Sądzę, że nie będzie błędem, jeśli powiem, że to jeden z najlepszych szkoleniowców w kraju jeśli chodzi o zapasy, szczególnie juniorów i kadetów.
Na zakończenie przyznano także wyróżnienie w kategorii Sport Szkolny. Zwycięzcą okazało się tu Gimnazjum w Szymanowie im. Józefa Piłsudskiego. To nagroda za zajęcie pierwszego miejsca w XVIII Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym. Szczególnie chodzi tu o reprezentację tej szkoły w składzie: Aleksandra Paruszewska i Aleksandra Wojtczak, od lat tworzących czołówkę najskuteczniejszych tenisistek na Mazowszu.
- Jeszcze raz gratuluję Wam drodzy sportowcy i trenerzy. To dzięki Wam, my również mamy szansę przeżywać ogromne emocje sportowe. Dostarczacie nam wielu wrażeń, a swoim zaangażowaniem i postawą przyczyniacie się do rozwoju sportu w naszej małej ojczyźnie i rozsławiacie gminę Teresin w całej Polsce, a także poza jej granicami. Dzięki Wam wielkie moi drodzy! - zwracał się do bohaterów Gali wójt Marek Olechowski, który przecież ze sportem również ma wiele wspólnego, a ostatnim jego sukcesem jest kolejny brązowy krążek Halowych Mistrzostw Polski Samorządowców w tenisie ziemnym. Dlatego przy okazji, gratulacje raz jeszcze należą się i jemu. Również za takie wydarzenie, jakim okazała się ubiegłotygodniowa uroczystość.

Marcin Odolczyk

Gala Sportu w Teresinie Gala Sportu w Teresinie Gala Sportu w Teresinie
Gala Sportu w Teresinie Gala Sportu w Teresinie Gala Sportu w Teresinie
Gala Sportu w Teresinie Gala Sportu w Teresinie Gala Sportu w Teresinie
Gala Sportu w Teresinie Gala Sportu w Teresinie Gala Sportu w Teresinie
Gala Sportu w Teresinie Gala Sportu w Teresinie Gala Sportu w Teresinie
Gala Sportu w Teresinie Gala Sportu w Teresinie Gala Sportu w Teresinie
Gala Sportu w Teresinie Gala Sportu w Teresinie Gala Sportu w Teresinie
Gala Sportu w Teresinie Gala Sportu w Teresinie Gala Sportu w Teresinie