Top Top

AKTUALNOŚCI 

GMINA TERESIN W "ZŁOTEJ 100" SAMORZĄDÓW
1 miejsce w województwie mazowieckim - 9 miejsce w Polsce!!!


Złota Setka Samorządów

Gmina Teresin po raz kolejny zdobyła uznanie kapituły najbardziej rzetelnego i prestiżowego konkursu oceniającego krajowe samorządy. To ogromny sukces, bo w tegorocznym XII Ogólnopolskim Rankingu Samorządów na najlepsze miasta i gminy w Polsce Gmina Teresin w kategorii gmin wiejskich zajęła 9 miejsce w kraju, a tym samym znalazła się w elitarnej "Złotej 100" samorządów. Jednocześnie Teresin - tak jak przed rokiem - został najwyżej oceniony spośród gmin wiejskich na Mazowszu!
Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w redakcji "Rzeczpospolitej", wyróżnienie odebrał osobiście wójt Marek Olechowski.
"Złota setka samorządów" uważana jest za najbardziej prestiżowy ranking w kategorii osiągnięć i działań samorządów w Polsce.
Równie wysoko Teresin znalazł się w klasyfikacji gmin wiejskich w kategorii "Innowacyjny samorząd". Zwycięstwo na Mazowszu odniósł wspólnie z gminą Brańszczyk.
W ramach rankingu "Rzeczpospolitej" sklasyfikowano też samorządy w kategorii "Europejski Samorząd". W tym zestawieniu kapituła rankingowa sklasyfikowała Teresin na dość wysokim trzydziestym dziewiątym miejscu w Polsce i siedemnastym w województwie mazowieckim w stawce stu najlepszych gmin wiejskich.


/M.Odolczyk/