Top Top

AKTUALNOŚCI 

TERESIŃSKA NOC CZERWCOWA 2016


Za nami kolejna edycja wyjątkowej imprezy plenerowej w gminie Teresin. Wyjątkowej także z uwagi na trwające Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Nic dziwnego zatem, że piknik odbywał się w klimacie Euro 2016.
Na terenie po byłej szkole podstawowej impreza rozkręcała się z każdą godziną. Mnóstwo atrakcji czekało na tych, którzy bawili się tu w sobotę 25 czerwca. Tradycyjnie wiele działo się na scenie. Imprezę otworzył występ zatytułowany "Raz na ludowo" w wykonaniu zespołu "KRAJZEGA" z Teresina czyli grupy naszych seniorów. Następnie obserwować można było programy artystyczne uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy Teresin.
Potem na scenie królowało "Pogotowie Artystyczne", które przygotowało super ofertę na najmłodszych uczestników TNC.
Jak pierwsza gwiazda tegorocznego pikniku wystąpił zespół KARCZMARZE. W międzyczasie reprezentacje jedenastu sołectw walczyło o Mistrzostwo Gminy Teresin w przeciąganiu liny. Najsilniejszą okazała się ekipa z Maurycewa. Następnie zagrał NOCNY SUPERSAM na czele z wychowanką Teresińskiego Ośrodka Kultury Agatą Fijewską. Publiczność szalała również podczas koncertu FUTURE FOLK, a prawdziwy tłum pod sceną zjawił się podczas występu grupy D-BOMB.
Po raz drugi Teresińską Noc Czerwcową zakończyły pokazy laserów. To również jedyna plenerowa impreza w okolicy, podczas której odbywa się tak dużo konkursów dla publiczności z ciekawymi nagrodami.
Warto dodać, że imprezą towarzyszącą był I Teresiński Zlot Motoryzacji Zapomnianej, którego pomysłodawcami są Michał Odolczyk i Paweł Przedpełski. Obaj panowie, jednym z wystawionych aut udadzą się w tym roku do Tunezji w ramach ogólnopolskiego rajdu „Złombol”.
Głównym organizatorem pikniku jest Teresiński Ośrodek Kultury na czele z Mariuszem Cieśniewskim. Współorganizują - Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej (dyr. Marek Misiak), Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji (dyr. Krzysztof Walencik) oraz Rada i Wójt Gminy Teresin Marek Olechowski.


/M.Odolczyk/

Teresińska Noc Czerwcowa Teresińska Noc Czerwcowa Teresińska Noc Czerwcowa
Teresińska Noc Czerwcowa Teresińska Noc Czerwcowa Teresińska Noc Czerwcowa
Teresińska Noc Czerwcowa Teresińska Noc Czerwcowa Teresińska Noc Czerwcowa
Teresińska Noc Czerwcowa Teresińska Noc Czerwcowa Teresińska Noc Czerwcowa