Międzynarodowa rywalizacja na matach Teresina

Dwudniowe święto zapasów (24-25.03) w Teresinie zaowocowało medalami wśród gospodarzy. Reprezentanci LKS Mazowsze Teresin podczas 13. Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego o Puchar Mazowsza (Memoriał im. Wiesława Stempnia) wywalczyli aż sześć cennych krążków!

W największej tego typu imprezie wśród młodzików w Polsce wystartowało 170 zawodników z 31 drużyn, w tym z Niemiec, Ukrainy, Rosji i Litwy oraz kadra Polski.

Na trzech matach w hali sportowo-widowiskowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji emocji zabraknąć nie mogło. Tym bardziej, że znakomicie spisali się nasi młodzi wojownicy. Najlepszym wśród zawodników LKS Mazowsze Teresin okazał się Hubert Wiśniewski, który w finale kategorii wagowej 100kg pokonał …swojego brata bliźniaka Filipa. Srebrne medale wywalczyli – Fabian Filipiak (kat. wag. 38kg) i Kacper Selerski (kat. wag. 52 kg) oraz Vanik Aloyan (kat. wag. 62kg). Na trzecim stopniu podium stanął Bartłomiej Nowakowski (kat. wag. 41 kg). Bardzo niewiele do medalu zabrakło Szymonowi Bońda, który w kat. 41 kg zajął ostatecznie piątą lokatę. Wśród pozostałych zawodników z Teresina wyniki przedstawiały się następująco: kat. 32kg – 9.Filip Nowakowski, 11.Karol Selerski, kat. 35kg – 12.Seweryn Grądzik, kat. 48kg – 13.Piotr Cybulski, kat. 52kg – 14.Dorian Milczarek.